Jūs esate čia:

PradžiaNaujienosNaujienosIšleiskime elektrai mažiau
28 0

Paskelbė  data Naujienos

Šviesa turi šviesti tik tada, kai ji yra reikalinga.
Be reikalo šviečiančios lempos yra veltui iššvaistyta energija.
Ir ne tik ji… • Tiek - kiek reikia
  • Kalbant apie apšvietimui naudojamos elektros energijos taupų naudojimą nereikėtų suprasti, kaip taupymą, bet kokia kaina – mes taupų naudojimą suprantame, kaip naudojimą „tiek – kiek reikia“. Kitais žodžiais, lempos turi šviesti tada, kai patalpoje yra žmogus, o už lango – tamsu. Saulei kylant, turi mažėti patalpoje esančių lempų švietimo intensyvumas. O natūraliam apšviestumui pasiekus dienos šviesos lygį lauke, viduje esančios lempos turi išsijungti ir vėl įsijungti tik temstant. Žmogui apleidus patalpą, lempos turi būti išjungiamos ranka arba išsijungti automatiškai. Kai žmogus iš apšviestos patalpos įeina į tamsią, jis pirmiausia ieško, kaip joje įjungti šviesą. Išeidamas iš vienos apšviestos patalpos į kitą apšviestą patalpą dažniausiai pirmojoje palieka šviesą neišjungtą. Tai ypač būdinga visuomeninės paskirties patalpose. Štai čia mes ir matome realias elektros energijos taupymo galimybes nebloginant jokių kitų funkcionavimo sąlygų.

 • daugiau...
  • Tiksliai pagal poreikius valdyti apšvietimą gali tik elektronika. Tam ir skirti judesio sensoriai. Kokybiškam apšvietimo valdymui būtini preciziniai judesio sensoriai (dar vadinami „būvio sensoriais“), atitinkantys pačius aukščiausius reikalavimus:
   – tikslus ir patikimas judesio registravimas, net sėdint
   – sensoriaus jautrumo zona turi atitikti tipinei patalpai
   – tinkamumas įvairaus tipo zonoms (koridoriai, darbo zonos, …)
   – apšvietimo ir HVAC įrenginių valdymo galimybė
   – galimybė palaikyti pastovų apšvietimo lygį, derinant natūralią šviesą su dirbtine DIM ar DALI pagalba
   – sujungimo į grupes Master/Slave, Master/Master galimybės ir t.t.

   Tik nepriekaištingai veikiantys sensoriai užtikrina maksimalias elektros energijos santaupas. Tačiau tokie sensoriai yra brangesni už buitiniam naudojimui skirtus analogus.
   Kadangi elektros energijos sutaupymui reikalingos investicijos – ne tik senų šviestuvų pakeitimas į naujų technologijų analogus, bet ir į kokybiškus judesio sensorius, valdančius apšvietimą pagal poreikį ir išorines sąlygas, todėl galutinį nuosprendį dėl apšvietimo sistemos renovacijos tikslingumo galima padaryti tik palyginus investuotinas lėšas su sutaupytinais kaštais, t.y. per investicijos atsiperkamumo trukmę. Ir jeigu investicijos dydį galima iš anksto tiksliai suskaičiuoti, parenkant įvairių konstrukcijų šviestuvus ir judesio sensorius, tai nustatyti elektros energijos santaupas realiame objekte galima tik išmatavus sekančius parametrus:

   – kiek laiko patalpoje buvo žmonės,
   – kiek laiko buvo įjungtas dirbtinis apšvietimas,
   – ar jis buvo būtinas,
   – kokio lygio buvo natūralus apšviestumas (jeigu patalpoje toks yra).

   Tik turint šiuos duomenis galima nustatyti tikslias elektros energijos santaupas bei investicijos atsiperkamumo trukmes panaudojant įvairių konstrukcijų bei modifikacijų šviestuvus ir judesio sensorius.
   Tokį matavimo prietaisą „PROLog“ sukonstravo ir pagamino sensorinės technikos lyderis – Vokietijos firma „STEINEL“, visame pasaulyje žinoma, kaip sensorinės technikos išradėja ir technologijos pradininkė.MŪSŲ SPRENDIMAI PER PRAĖJUSIUS METUS SUTAUPĖ

Jums tai aktualu? Susisiekite su mumis. Sprendimą rasime!

Mobil. tel.: (8 618) 16262
El.paštas: vilnius@kvarcas.lt

Komentuoti

5 × five =

*būtina